To the dunes and back – finále

Posledný deň. Ideme na ľahké rozlúčkové kolečko, len tak “ízi”. Raňajky sme dali na ôsmu a odjazd posunuli na pol desiatu – po predchádzajúcich dňoch cítiť únavu. V noci všetci spíme ako zarezaní. 

Ideme s @Honza Michek a @Jirka Blažek dunami od západnej strany. Všetko fajn, ale 5 km od camp Zmela idem skočiť dunku a prichádza spravodlivý trest za moju pýchu. Dunka bola iná než vyzerala. Veľmi tvrdo narážam do protisvahu…

Už vo vzduchu som vedel, že je zle a posledná vec, čo som stihol bolo pridanie plynu. Po zadnom s pohľadom do neba idem hore dunou ešte 5 metrov, potom zaklapujem. Súčasne sa deje niekoľko vecí.

1. Viem že som prilbou strašne flákol do kokpitu. Ten je výrazne sklonený, dekel RB puknutý a displej mobilu to má za sebou.

2. Vyrazil som si dych, cítim bolesť na hrudnej kosti.

3. Celé telo mi ztuhlo a zľahka sa chvejem.

4. Z driekovej chrbtice cítim bolesť. V momente nárazu som sedel a všetka energia sa preniesla cez chrbticu.

Chvíľu len tak sedím na moto a vnímam signály z tela. Čakám kým prejde triaška a celkový kŕč.  V hlave mi bežia blbé myšlienky… Jirka s Honzom vidia problém, čakajú ma a pokračujeme, ale musím výrazne zvoľniť. Zo Zmely volím najkratšiu pistovú stopu do Ghilane

Hlboké nádychy bolia, chrbát sa chová ako pri vyskočenej platničke, ale som funkčný. Po šiestich dňoch nádherného jazdenia prišiel varovný prst.

Čaká nás balenie. Nie sme ešte doma, ale púštne zábavky sme odpískali. Akcia sa z môjho pohľadu vydarila skvele. Partia fungovala, čo je úplný základ. Najazdili sme skvelé  terény a okúsili 1000 a jedna dún.

B team vyrazil po pistách na kamp Essebat, dal pifko, presunul sa do kamp Zmela a dal si výjazd do panelakových dún…dnes boli po búrke miestami tvrdé ako betón, niekde bola tenká betonová škrupina a pod ňou púder…Josip si to otestoval na svojich rebrách pri skušaní driftovania na piesku. Predne koleso sa v 45 stupňovom svahu zaborilo po blatník a začal letecký deň s pádom na ruku a rebrá..ale pohodka, žijeme. Zo zábavy v dunách sa hádam podarilo urobiť aj pár fotiek, inak už máme pobalené a po večeri štartujeme smer prístav…

Prajem nám ešte šťastnú cestu domov!