To the dunes and back – Sahara deň 2

Prispieva jazdec, predseda a vyslaný spolupracovník, p. Lanďal.

Famózny aj smolný deň. Vyrazili sme do Douz, 80 km púšťou. Podelili sme sa do skupín aby sme si čo najlepšie zajazdili. S Robom nám to šlo skvele, jazdili sme s prehľadom veľké dunové polia a užívali si to. 20 km pred Douz Yamaha začala blbnúť a museli sme ju odtiahnuť. To bola historická chvíľa: Laňďova KTM ťahala Yamahu! Ja som sa potom vrátil do Ghilane solo cez púšť. Za dnešok 195 km, z toho cca 120 čistá púšť a dunové polia, zvyšok pisty. Mám dosť, hodne sa teším na večeru. PS: divoké ťavie mláďatá s bielou srsťou sú nádherné!

Príspevok od Roba Bodora: Je poobede 14:30 namiesto moto sedim v aute. Bohužial nejaká elektrická porucha. Dnes ráno sme všetci vyrazili z Ksar Ghilane do Douz krížom cez Saharu. Prvých cca 15 km pisty potom duny a ešte väčšie duny. Celkovo cca 85-90 km

Aby sme sa nemuseli veľa čakat rozdelili sme sa do troch skupín.
1. Česi
2. Cacho, Samo, Josip a Heugi
3. Lando a Bodorovič

Skupina ,,B,, Cacho a spol sami si priradili ten názov a po pár km v dunách si to rozmysleli a vrátili sa do Ksar Ghilane, trénovať duny v blízkosti ubytovania.

Landl a Bodorovič dvaja tvrdohlaví a …. bez váhania sa vybrali do Douz.
Jazdenie fantastické, Piesok a duny uplne iné ako pri Ksar. Piesok sypkejší, svetlejší, proste nádhera.


Ale len do chvíle kým Vam funguje moto. Chvála pána bohu, moto začala byť  horľavá až po tych veľkých dunách. Po piste ma Lanďo odtiahol do Douz. Ešte počas cesty sme stretli domáceho ktorý vybavil odvoz z Douze.