XL CC Fiľakovské Kľačany opäť….koncom augusta

Preteky budú!
Vzhľadom na to, že máme 10 dní, tak od nás nečakajte hneď dnes podrobné info. Celá akcia bude poňatá viac „voľne“. Jasné body sú tieto:
– musí v priebehu tohto týždňa prísť štartovné od 30 jazdcov.
– keďže my musíme vynaložiť maximálne úsilie ako organizátori, Vy musíte tiež prispieť a úhrady realizovať dnes/zajtra. Účet – IBAN: SK3483300000002501367969, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX.
– štartovné 40,- Eur pri úhrade pripísanej na účet do štvrtka 30.08., po tomto dátume úhrada na mieste za 50,- Eur.
– bude to víkend plný jazdenia, od piatku až do nedele (vrátane).
– trénovať bude možné aj „EASY-okruh„, na akcii si zajazdia aj úplný nováčikovia a neskúsení. Easy okruh by mal byť upravený tak, že by jazdec (ak neurobí chybu) nemal moto ani poškrabať.
– Ak bude záujem, tak vieme pre úplných nováčikov vložiť hodinový pretek po EASY-okruhu. Toto vyriešime podľa záujmu a situácie v bivaku v piatok večer.
– meranie kôl bude čipmi od Awiu (dúfam, ešte sme nemali ani čas sa o tom baviť…) a zároveň čiarkaním fixkou na moto na maliarsku pásku.
– pretek bude mať formát okruhového CC, dĺžka kola bude nad 4 km. Čas preteku bude nad 2 hodiny, zvažujeme formáty 2+2, 2+1. Záležať bude aj od počasia, nakoľko aktuálne je v tejto oblasti saharské počasie a jazdenie počas dňa je naozaj náročné. Nebudeme to hnať do nejakého silného extrému.
– zvažujeme, že ako bonusový pretek by sme po samotnom CC dali ešte len tak pre zábavu maratón dvojíc na 2 hodky. Nie je potrebná registrácia dopredu, skrátka v sobotu nahlásite dvojice, hociako pomiešané, a kto bude chcieť tak do tohto preteku nastúpi. Toto ale ešte doladíme, zatiaľ je to surová myšlienka.
– zabezpečené budú: ToiToi na slnku, habaďej miesta na stanovanie, útočisko v prípade dažďa v administratívnej budove, sanitka počas preteku.
– skúsime zohnať bufetára (až to budeme mať isté tak potvrdím).
– Vodu a sprchu si rieši každý sám. Elektriku tak isto.
– Prebierky budú veľmi voľné: výstroj jazdca je štandardná, ale moto môže prísť akákoľvek, jediné čo budeme vyžadovať je funkčné brzdové svetlo a funkčné brzdy. Z moto nesmie vyslovenie špliechať olej, ale inak to môže byť „hocičo“.

Dôležité:
Bez pomoci to nezvládneme. Brigáda bude:
– 25.08., náčelník je Bodorovič (Laňďal je odcestovaný). Vítané sú: zdravé ruky, krovinorezy, hrable, lopaty, motyky.
– 29.08., to už bude organizačný tím kompletný.
Prosím príďte kto môže.

Koniec hlásenia.
Bodorovič a Laňďal